İşgal Güçleri: Batı Yaka ve Kudüs’te çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Ocak 2018 | Perşembe 16:07

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren ​İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı

 

İşgal güçleri bu sabah (11 Ocak Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskınlar düzenleyerek çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Nablus’ta işgal güçlerinin İsrail konusunda uzman bir araştırmacıyı ve Asira El-Kabeliyye beldesinden bir genci gözaltına aldığı ifade edildi.

Gazeteci Umeyye Savaliha, işgal güçlerinin sabah erken saatlerde Nablus kentindeki evlerine baskın düzenlediğini ve İsrail uzmanı eşi Azzam Fevzi Ebu’l-Ades’i gözaltına aldığını söyledi.

Filistinli araştırmacının beş ay on gün önce işgal rejimi zindanlarından çıkıp özgürlüğe kavuştuğu öğrenildi.

Nablus’a bağlı Asira El-Kabeliyye beldesinde de işgal güçleri Seyf Basim Salih isimli genci ailesinin evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Kalkiliya’ya bağlı Fer’ata köyünde Yahudi yerleşimcilerin Ali Şennaa isimli Filistinlinin evine saldırdığı ve camlarını kırdığı, evde maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

Cenin vilayetinde de işgal güçleri Cenin Kampı’na baskın düzenleyerek Muhammed Nubani, Fadi Huveyl ve Muhammed Azayize isimli gençleri gözaltına aldı.

Ummu’t-Tut beldesine de baskın düzenleyen işgal güçlerinin Faysal Zekarine ve Abdurrezzak Zekarine isimli gençleri gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçleri Cenin’in güneyindeki Ya’bed beldesinde de Yahya Ebu Şemle ve Mecdi Gazi El-Berri’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin ayrıca Filistin’in başkenti Kudüs’te Esir Kulübü Müdürü Nasır Kavs’ı Eski Belde semtindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı bildirildi.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.