İşgal güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 7 kişiyi gözaltına aldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Haziran 2019 | Pazar 17:26

Sabah erken saatlerde birçok bölgeye baskın düzenleyen İşgal güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 7 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal güçleri bu sabah (30 Haziran Pazar) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 7 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan 5 kişiyi gözaltına aldığını öne sürdü.

İşgal güçleri eski esir İsmail En-Nattah’ı bu sabah erken saatlerde El-Halil’in batısında yer alan İzna beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Dahlallah Habis El-Amur’u Beytlahim’in güneydoğusunda yer alan Tegu’ beldesindeki evinde ve Hattab Muhammed Hamamira’yı da kentin batısındaki Husan köyünde gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Filistin Politeknik Üniversitesi öğrencisi Abdullah El-Aruri’yi Yatta kentindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçleri Eriha’nın batısında kurulu Akabetu Ceber Kampı’ndaki evine baskın düzenlediği Hamas lideri Şakir Hasan Imara’yı işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdı.

Kudüs’te ise işgal güçlerinin Haydar Derbas ve Alâ Derbas’ı El-Makasıd Hastanesi’nde, İhab Said isimli genci de Anata beldesi kavşağında gözaltına aldığı belirtildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.