İşgal Güçleri: Batı Yaka’da 17 Filistinliyi gözaltına aldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ocak 2018 | Çarşamba 09:54

Filistinlilere ait birçok araca el koyan İşgal Güçleri Batı Yaka’da 17 Filistinliyi gözaltına aldı

 

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (9 Ocak Salı) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında 17 Filistinliyi gözaltına aldı ve çok sayıda araca el koydu.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin edindiği bilgiye göre, işgal güçleri bu sabah erken saatlerde El-Halil kentinin kuzeyindeki El-Arrub Kampı’na ve güneyindeki El-Fevvar Kampı’na baskın düzenleyerek beş Filistinliyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlardan ikisinin kardeş oldukları ve kardeşlerden birinin yaralı olduğu ifade edildi.

El-Arrub Kampı’ndaki yerel kaynaklar, işgal güçlerinin El-Cevabira Mahallesi ile kamp camisinin bulunduğu bölgeye ve Es-Sandega bölgesine baskın düzenlediğini, Yusuf Ahmed Et-Tıyti ve Nesim Ahmed Et-Tıyti’yi gözaltına aldığını, kardeşlerden Yusuf’un işgal güçlerinin kurşunuyla yaralandığını söyledi.

İşgal güçlerinin Eymen El-Kassas isimli genci ve Ali Asi isimli genci kamp merkezindeki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı öğrenildi.

El-Fevvar Kampı’ndaki yerel kaynaklar da işgal güçlerinin bir genci kamp girişinde Yahudi yerleşimcilerin araçlarına molotof kokteyli attığı gerekçesiyle gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçlerinin El-Halil’e bağlı beldelere düzenlediği baskınlar sırasında Filistinlilere ait birçok araca el koyduğu ifade edildi.

İşgal güçleri Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus vilayetine bağlı Kasra ve Urif beldelerinde de iki genci gözaltına aldı.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.