İşgal güçleri Batı Yaka’da 18 Filistinliyi gözaltına aldı.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ocak 2018 | Pazartesi 20:10

Beyt Furik beldesindeki çatışmalarda üç genç yaralanırken ​İşgal güçleri Batı Yaka’da 18 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal güçleri Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlarda 18 Filistinliyi gözaltına alırken, Nablus’un doğusundaki Beyt Furik beldesinde çıkan çatışmalarda birçok kişi yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin edindiği bilgiye göre işgal güçleri Cenin Kampı’na baskın düzenleyerek Yezen Hanun ve Sabri Muhammed Abdulğani isimli iki genci gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin bu sabah (29 Ocak Pazartesi) erken saatlerde evlere düzenlediği baskınlar sırasında evlerin altını üstüne getirdiği ve eşyalara zarar verdiği bildirildi.

Öte yandan, Nablus’un doğusundaki Beyt Furik beldesinde dün gece yaşanan çatışmalarda üç gencin yaralandığı ifade edildi.

Hastane kaynakları gençlerden birinin gerçek mermiyle ayağından, ikincisinin omuzuna isabet eden şarapnel parçasıyla ve üçüncüsünün de ses bombasıyla başından yaralandığını belirtti.

İşgal güçleri El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı sakinlerinden Basil Yakub El-Bedevi’yi ve Beytlahim’de de İslam Adin Hicazi’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin ayrıca Kalkiliya’dan Müeyyid Şureym’i, Kudüs’e bağlı El-Ayzeriyye beldesinden Samir Sanduka’yı, Ramallah’ın batısındaki Kıbya’dan Abdülkemal El-Ecreb ve Ramallah’ın kuzeyindeki El-Em’ari Kampı’ndan Ali Meşhur’u gözaltına aldığı kaydedildi

Kaynak:Fiem

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.