İşgal güçleri Batı Yaka’da 4 kişiyi gözaltına aldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2019 | Çarşamba 19:27

Sabah erken saatlerde birçok bölgeye baskın düzenleyen İşgal güçleri Batı Yaka’da 4 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal güçleri bu sabah (10 Temmuz Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 4 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka’da işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan 4 kişinin gözaltına alındığını ifade etti.

El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı’nda ve Halhul beldesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalar sırasında işgal ordusuna ait bazı askeri araçların zarar gördüğü belirtildi.

İşgal güçlerinin El-Halil’in kuzeyindeki Halhul beldesine düzenlediği baskın sırasında Filistinli çiftçilere ait tarlaları yaktığı bildirildi.

İşgal güçleri Beytlahim’in batısındaki Husan beldesinde iki genci evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Filistinli kaynaklar, işgal güçlerinin Ramallah’ın batısındaki Bel’in beldesi sakinlerinden Ahmed Avvad Surur isimli genci dün gece işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdığını ve daha sonra gözaltına aldığını, Filistinli gencin düğününe birkaç gün kaldığını ifade etti.

İşgal güçleri Selfit kentinin kuzeyindeki Kefel Haris beldesinde de 20 yaşındaki Enes Ahmed Ebu Hammad isimli genci gözaltına aldı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.