İşgal güçleri Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ocak 2018 | Pazartesi 13:34

Filistin halkına yönelik baskılarını sürdüren İşgal güçleri Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenledi

İşgal güçleri Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınları bu sabah da sürdürürken birçok bölgede işgalcilerle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

İşgal güçleri bu sabah (28 Ocak Pazar) erken saatlerde Ramallah’a bağlı Beyt Rima köyüne baskın düzenledi. Baskın sırasında işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşanırken işgal askerlerinin yoğun bir şekilde ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandıkları kaydedildi.

İşgal güçlerinin evlere baskın düzenlemeye başlaması üzerine çatışmaların patlak verdiği, işgal güçlerinin gerçek mermi ve plastik mermi kullandığı, çatışmalar sırasında bir gencin yaralandığı, işgal güçlerinin bazı gençlere ifade vermeye çağıran belgeleri teslim ettikten sonra Beyt Rima köyünden ayrıldığı ifade edildi.

Cenin’de ise işgal güçleri bu sabah erken saatlerde El-Haşimiyye beldesi sakinlerinden Fursan Cerrar isimli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Nablus’ta da işgal güçlerinin dün gece Burin ve Madma beldeleri arasındaki yolda gençlerin otomobil lastikleri yakmasının ardından her iki beldeye baskın düzenlediği belirtildi.

Tulkerem’de ise Filistinli gençlerin Tulkerem Kampı’ndan bazı gençlerin Filistin Yönetimi güvenlik birimlerince gözaltına alınmasını protesto için dün gece gösteri yaptıkları bildirildi.

Kaynak: Fiem

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.