İşgal Güçleri El-Arakib köyünü 124’üncü kez yıktı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ocak 2018 | Perşembe 15:59

Köy halkını soğuk havaya ve yağmura rağmen evlerinden çıkaran​ İşgal Güçleri El-Arakib köyünü  124’üncü kez yıktı.

İşgal güçleri, işgal altındaki Filistin topraklarının güneyinde yer alan El-Nakab bölgesinde bulunan ve işgal yönetiminin meşru yerleşim alanı kabul etmediği El-Arakib köyünü 124’üncü kez yıktı.

Yerel kaynaklar, yıkım ekiplerinin işgal polisinin ve özel kuvvetlerin himayesinde bu sabah (24 Ocak Çarşamba) El-Arakib köyüne baskın düzenlediğini bildirdi.

İşgal güçlerinin soğuk havaya ve yağmura rağmen köy sakinlerini zorla evlerinden çıkararak evleri yıkmaya başladığı ifade edildi.

İşgal güçleri El-Arakib köyünü en son Şeyh Sıyah Et-Turi’nin köyden uzaklaştırılması kararının iptalinden iki gün sonra 28 Aralık 2017’de yıkmıştı.

İşgal yönetimi, meşru yerleşim alanı kabul etmediği El-Arakib köyü sakinlerini evlerini yıkarak göçe zorlamayı ve arazilerine el koyarak bölgeye Yahudi göçmenleri yerleştirmeyi hedefliyor.

Her türlü baskıya rağmen köylerini ve topraklarını bırakmamakta kararlı olan El-Arakib sakinleri ise işgal güçleri tarafından yıkılan evlerini her seferinde yeniden inşa ediyor.

İşgal altındaki Filistin topraklarının güneyinde yer alan En-Nakab bölgesinde işgal rejiminin meşru yerleşim alanı kabul etmediği ve halkını göçe zorladığı 40’tan fazla köy bulunuyor.

Kaynak. Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.