İşgal güçleri El-Bureyc kampı’nın doğusunda sınır ihlali yaptı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ağustos 2019 | Çarşamba 19:07

Buldozerlerle Gazze Şeridi topraklarına giren İşgal güçleri El-Bureyc kampı’nın doğusunda sınır ihlali yaptı.

İşgal güçleri bu sabah (7 Ağustos Çarşamba) Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc Kampı’nın doğusunda sınır ihlali yaparak belli bir mesafede Gazze Şeridi topraklarına girdi.
Filistin Safa Haber Ajansı, D9 tipi 6 buldozerin ve iki askeri buldozerin El-Bureyc Kampı’nın doğusunda El-Medrese Kapısı’ndan geçerek sınırdan içeriye girdiğini söyledi.
İşgal güçlerinin girdiği bölgede buldozerlerle çalışma yaptığı, sınır hattında konuşlanan işgal ordusu araçlarının da Gazze Şeridi’ne giren işgal güçlerine destek verdiği bildirildi.
İşgal ordusuna ait insansız hava araçlarının da işgal güçlerinin çalışma yaptığı bölge üzerinde alçaktan uçuş yaptığı belirtildi.
İşgal güçlerinin Gazze Şeridi sınırına yakın arazilerde kasıtlı olarak çalışma yaptığı ve Filistinlilerin söz konusu arazilerden yararlanmalarını engellemek istediği kaydedildi.
İşgal güçlerinin ayrıca Gazze Şeridi’nin doğusunda Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen gösterilere katılan Filistinlilerin sınır hattına ulaşmalarını engellemek için sınıra yakın bölgelere dikenli teller çektiği ifade edildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.