İşgal Güçleri El-Kassam Tugayları mücahidi Ahmed Cerrar’ı arıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Şubat 2018 | Pazar 11:20

Cenin’de birçok bölgeye baskın düzenleyen ​İşgal Güçleri El-Kassam Tugayları mücahidi Ahmed Cerrar’ı arıyor

İşgal güçleri, İzzeddin El-Kassam Tugayları mücahidi Ahmed Cerrar’ı yakalama çabasıyla Cenin’in birçok beldesine baskın düzenledi.

İşgal güçleri bu sabah (3 Şubat Cumartesi) Cenin’in batısındaki Burgin beldesine baskın düzenleyerek beldede arama başlattı.

İşgal güçleri kentin güneyinde Akaba beldesinin girişini kapatarak giriş çıkışlara engel oldu ve Ez-Zebabide beldesi yakınlarındaki El-Kefir bölgesinde bir evi kuşatma altına aldı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Burgin beldesinde birçok eve baskın düzenledi.

Burgin beldesinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandığı, işgal güçlerinin biri eski esir Hamas üyesi üç kişiyi gözaltına aldıktan sonra beldeden ayrıldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin El-Kassam Tugayları üyesi Ahmed Cerrar’ı aradığı ve belde sakinlerini sokak ortasında sorguya çektiği ifade edildi.

İşgal güçleri El-Kefir bölgesinde de İrşid ailesine ait bir evi kuşatarak teslim olmalarını istedi.

Bölgeden silah seslerinin duyulduğu ve birkaç saat süren operasyonun ardından işgal güçlerinin Ziyb Velid Ziyb İrşid ve kardeşi Ga’ga’ı gözaltına alarak bölgeden uzaklaştığı belirtildi.

 

Fetih Medya

Fetih Medya

 

Fetih Medya

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.