İşgal güçleri Filistinlilere ait 20 balıkçı teknesini teslim ediyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Temmuz 2019 | Perşembe 13:22

Daha önce el koyduğu 70 balıkçı teknesini elinde bulunduran İşgal güçleri Filistinlilere ait 20 balıkçı teknesini teslim ediyor.

Filistinli Balıkçılar Sendikası Başkanı Nizar Ayyaş, işgal güçlerinin daha önce el koyduğu ve uzun süredir elinde tuttuğu 20 balıkçı teknesini Gazzeli balıkçılara teslim edeceğini söyledi.

Filistin Er-Re’y Haber Ajansı’na konuşan Ayyaş, teknelerin Gazze Şeridi’nin kuzey sınırı açıklarında teslim edileceğini ve teknelerin çekilerek getirilip sahiplerine teslim edileceğini bildirdi.

İşgal güçlerinin elinde Filistinlilere ait 70 tekne bulunduğunu ifade eden Ayyaş, işgal güçlerinin son anlaşmalar uyarınca geri kalan tekneleri de teslim etme sözü verdiğini belirtti.

Ayyaş, işgal güçlerinin Gazze Şeridi sahillerinde avlanma mesafesini artırmasına rağmen Filistinli balıkçılara baskı yapmaya devam ettiğine dikkat çekti.

İşgal güçleri Gazze Şeridi sahillerinde Filistinli balıkçılar için avlanma izni verilen mesafeleri yeniden düzenleyerek, Gazze Şeridi’nin kuzeyinden Gazze kentine kadar 6 mil ve Gazze kentinden Rafah’a sınırına kadar 15 mil olarak belirlemişti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.