İşgal güçleri Kuber Köyünde birçok eve baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Eylül 2019 | Perşembe 21:36

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren İşgal güçleri Kuber Köyünde birçok eve baskın düzenledi.

İşgal güçleri bugün (19 Eylül Perşembe) akşam saatlerinde Ramallah’ın kuzeybatısındaki Kuber köyüne baskın düzenledi. Köyün girişlerini kapatan işgal güçlerinin bazı evlerde arama yaptığı bildirildi.

Köy Meclisi Başkanı İzzet Bedvan, Wafa Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin köye baskın düzenlediğini ve çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığını, köyün kuzey ve güney girişlerini kapattığını, birçok evde arama yaptığını söyledi.

Bedvan, işgal güçlerinin köy sakinlerinin köye giriş çıkışını güçleştirdiğini, araçları durdurarak arama yaptığını, sürücülerin ve yolcuların kimliklerini kontrol ettiğini belirtti.

Kuber köyü sakinleri, bölgeden sorumlu bir işgal subayının dün köye baskın düzenlediğini ve Mikdad El-Bergusi isimli Filistinliden kendisini düğününe davet etmesini istediğini, fakat El-Bergusi’nin işgal subayının isteğini kesin bir dille reddettiğini açıkladı.

Köy sakinleri, söz konusu işgal subayının bugün askerlerle birlikte Mikdad El-Bergusi’nin nişanlısının kına töreninin yapıldığı eve baskın düzenlediğini ve işgal güçlerinin baskın sırasında çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığını ifade etti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.