İşgal Güçleri bu sabah Nablus’ta Filistinli iki genci yaraladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Şubat 2018 | Salı 14:25

Batı Yaka’da baskınlarını sürdüren ​İşgal Güçleri bu sabah Nablus’ta Filistinli iki genci yaraladı.

Nablus kentinin Rafidya bölgesinde bu sabah (6 Şubat Salı) erken saatlerde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında yaşanan çatışmalarda iki gencin yaralandığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Nablus kent merkezine ve Rafidya Mahallesi’ne baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin ayrıca Beyt Furik, Beyt Decen ve Kefer Galil beldelerine de baskın düzenleyerek evlerde arama yaptığı belirtildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Nablus kent merkezine ve Rafidya Mahallesi’ne düzenlediği baskın sırasında çatışma çıktığını, İslam Et-Tekruri ve İslam Cihad isimli iki gencin ayaklarından yaralandıklarını bildirdi.

Nablus’un güney girişindeki Kefer Galil beldesinde de işgal güçleri 18 yaşındaki Uday Nasır El-Gani isimli genci gözaltına aldı.

Nablus’un doğusundaki Beyt Furik beldesinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandığı, işgal güçlerinin Sair Haneni ve kardeşinin oğlu Samid’in evine baskın düzenlediği, Samid’i gözaltına aldığı kaydedildi.

Beyt Decen beldesinde ise Vaddah Arif Huneyni’nin evine baskın düzenleyerek evde arama yapan işgal güçleri ev sahibinin 20 yaşındaki oğlu Nureddin’i gözaltına aldı.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.