İşgal ordusu Batı Yaka’ya takviye kuvvet gönderdi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2019 | Perşembe 22:58

Beytlahim’in güneyindeki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bu sabah (8 Ağustos Perşembe) bir işgal askerinin bıçaklanarak öldürülmüş bir halde cesedinin bulunması üzerine işgal ordusunun Batı Yaka’ya takviye kuvvet gönderdiği belirtildi.
İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, yapılan durum değerlendirmesi sonucu Batı Yaka’daki piyadelerin sayısının artırılmasına karar verildiğini açıkladı.
Bildiride, işgal ordusu ve polisiyle tüm güvenlik birimlerinin eylemcileri yakalamak için bölgede arama operasyonu yürüttükleri kaydedildi.
Bu arada, yerel kaynaklar işgal güçlerinin işgal askerini öldürenleri yakalamak amacıyla Batı Yaka’nın güneyindeki birçok beldeye ve köye baskın düzenlediğini bildirdi.
Kaynaklar, işgal güçlerinin ilk olarak Beyt Feccar beldesine baskın düzenlediğini teftiş ve kimlik kontrolü yaptığını, bu sırada işgal ordusuna ait insansız hava araçlarının da belde üzerinde uçtuğunu söyledi.
Kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin El-Halil’deki Beyt Aynun, El-Arrub, Eş-Şuyuh ve Sair beldeleri girişlerinde barikatlar kurarak araçlarda arama yaptığını ve yolcuların kimliklerini kontrol ettiğini belirtti.
İşgal ordusu sözcüsü ailesinin kendisinden haber alınamadığını bildirdiği işgal askerinin cesedinin bu sabah erken saatlerde Gush Etzion’daki Migdal Oz Mahallesi yakınlarında bulunduğunu açıkladı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.