İşgal ordusu Filistinli balıkçı teknelerine ateş açtı.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Haziran 2019 | Perşembe 18:14

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesi sahillerindeİşgal ordusu Filistinli balıkçı teknelerine ateş açtı.

İşgal ordusu deniz kuvvetleri bu sabah (27 Haziran Perşembe) Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesi sahillerinde Filistinli balıkçı teknelerine üç top mermisi attı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

Tarımsal Faaliyet Komitelerine bağlı Balıkçılar Komitesi Başkanı Zekeriyya Bekir, işgal ordusu hücumbotlarının bu sabah Beyt Lahiya’nın batısında balıkçı teknelerine ateş açtığını söyledi.

Bekir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal ordusu hücumbotlarının avlanmakta olan Filistinli balıkçı teknelerine doğru üç kez top atışı yaptığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi sahillerinde Filistinli balıkçılara yönelik saldırılarının ve ihlallerinin günlük hale geldiği belirtildi.

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ve işgal rejimi arasında 13 Eylül 1993’te imzalanan anlaşmaya göre Filistinli balıkçıların Gazze Şeridi sahillerinde 20 mil mesafesine kadar avlanma izni veriliyor.

İşgal rejimi sadece 6 mile düşürdüğü avlanma mesafesini direniş gruplarıyla sağlanan ateşkes anlaşmasının ardından 15 mile çıkardı fakat kısa süre sonra yeniden 6 mile düşürdü.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.