İşgal polisi Mescid-i Aksa bekçisini öldüresiye darp edip gözaltına aldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ağustos 2019 | Çarşamba 19:04

Yahudi örgütleri Mescid-i Aksa’ya baskın çağrısı yaparken İşgal polisi Mescid-i Aksa bekçisini öldüresiye darp edip gözaltına aldı.

İşgal rejimi özel kuvvet polisleri Mescid-i Aksa bekçilerinden Mühenned İdris’i bu sabah (7 Ağustos Çarşamba) Er-Rahme Kapısı Namazgahı yakınlarında öldüresiye darp etti.
Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin İdris’i gözaltına aldığını ve Mescid-i Aksa dışında bir güvenlik merkezine götürdüğünü bildirdi.
İşgal güçleri daha önce de Kudüslü aktivist Nizam Ebu Rumuz’u Mescid-i Aksa’daki Er-Rahme Kapısı Namazgahı içinde gözaltına alarak sorguya çekmek üzere Kudüs’teki bir güvenlik merkezine götürmüştü.
İşgal yönetiminin 2003’te kapattığı Er-Rahme Kapısı Namazgahı Şubat ayında Kudüslülerce 16 yıl aradan sonra yeniden açıldı.
Fanatik Yahudi cemaatleri Er-Rahme Kapısı Namazgahı’nın yeniden kapatılması çağrıları sürerken işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’nın ayrılmaz bir parçası olan namazgahı yeniden kapatma girişimleri Filistinlilerin direnişi sayesinde amacına ulaşamadı.
Bu arada, Fanatik Yahudi cemaatlerinden oluşan Heykel Örgütleri Birliği’nin taraftarlarını Kurban Bayramı’nda sözde “Heykel’in Harabı” yıldönümü münasebetiyle Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye davet ettiği kaydedildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.