İşgal rejimi mahkemesi yerleşimcilere ait 2000 konuta ruhsat verdi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Haziran 2019 | Pazar 17:34

Yasa dışı olarak inşa edilmelerine rağmen İşgal rejimi mahkemesi yerleşimcilere ait 2000 konuta ruhsat verdi.

Kudüs kentindeki işgal rejimi Merkez Mahkemesi, Batı Yaka’da Yahudi yerleşimciler tarafından izinsiz olarak inşa edilen 2000 konutun meşru yerleşim birimleri olduğuna karar verdi.

İşgal rejimi gazetelerinden Haaretz’in bugünkü (30 Haziran Pazar) sayısında yayınlanan konuyla ilgili haberde, işgal rejimi başsavcılığının Batı Yaka’daki Eli Zahav Yahudi Yerleşkesi’nde yer alan yasa dışı birçok konuta meşruiyet kazandırmak için yeni bir yola başvurduğu kaydedildi.

Haberde, işgal rejimi mahkemesinin geçen ay Filistin topraklarında yasa dışı yerleşim birimlerinin durumunun geriye dönük olarak yeniden düzenlemesine ve söz konusu toprakların devlet arazisi kabul edilerek yerleşim birimi inşasına açılmasına izin veren karara binaen davayı kabul ettiği belirtildi.

Gazete, bu yolun birkaç aydır kullanılmaya başlandığını ve işgal rejimi mahkemesinin yasa dışı inşa edilmiş belirli konutlar için ilk kez bu yola başvurduğunu yazdı.

Haaretz gazetesinin haberinde, Selfit’in batısında yer alan Kefer Ed-Diyk beldesinin batısında kurulu Eli Zahav Yahudi Yerleşkesi’nde izinsiz olarak inşa edilen 40 konuta bu yolla inşaat ruhsatı verileceği bildirildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.