İşgal yönetimi El-Halil’de iki Filistinlinin evlerini yıkmak için sardı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Ağustos 2019 | Salı 09:30

Bir İsrail askerinin bıçaklanarak öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla İşgal yönetimi El-Halil’de iki Filistinlinin evlerini yıkmak için sardı.

Geçtiğimiz hafta Batı Yaka’nın Beytilahim şehrinde bir işgalci askerin bıçaklanarak öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla El-Halil’de yaşayan iki Filistinlinin evlerinin yıkılmak amacıyla sarıldığı ve tarama yapıldığı bildirildi.

İşgal ordusu adına açıklama yapan bir kişi Devir (Yehuda) Surik adlı işgalci askerin bıçaklanarak öldürülmesi olayına karışmalarından şüphelenilen iki kişinin evlerinin yıkılma imkânının araştırılması için etraftan kontrol edildiğini ve tarama yapıldığını bildirdi.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri bugün (12 Ağustos Pazartesi) El-Halil şehrinin kuzeyindeki Beyti Kahil beldesine baskın düzenleyerek iki evin içeriden ve dışarıdan ölçülerini ve fotoğraflarını aldılar.

Kaynaklar işgal güçlerinin Kasım Asafira (30 yaşında) ile Nasır Asafira (24 yaşında) adlı iki esirin evlerini etraftan kuşatmaya aldıklarını, içinde oturanları dışarı çıkardıkları sonra ölçülerini ve fotoğraflarını aldıklarını dile getirdiler.

İşgal yönetimi bu evlerin Goş Itziyun yahudi yerleşim merkezi yakınında bıçaklanarak öldürülen bir askerinin öldürülmesi olayına karışan iki kişiye ait olduğunu düşünüyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.