İşgalci İsrail’in Katlettiği Filistinli Genç Toprağa Verildi!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Eylül 2016 | Pazar 08:57

İşgalci İsrail askerlerinin, Gazze sınırında işgal rejimi İsrail’i protesto eden gençlere açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden 16 yaşındaki Filistinli Abdurrahman ed-Debbağ için cenaze töreni düzenlendi.

Şuheda el-Aksa Hastanesi’nden alınan Filistinli gencin cenazesi, Deyr el-Belah bölgesindeki baba ocağına götürüldü. Filistin bayrakları taşıyan ve işgal rejimi İsrail aleyhinde slogan atan çok sayıda kişinin katıldığı cenaze namazının ardından ed-Debbağ’ın naaşı Gazze’deki kabristana defnedildi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra yaptığı açıklamada, işgalci askerlerin, Gazze sınırında işgal rejimi İsrail’i protesto eden gençlere açtığı ateş sonucu yaralanan 16 yaşındaki bir gencin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini ifade etmişti.

İşgal rejiminin Filistinlilere yönelik saldırıları ve İsrailli yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınları nedeniyle ekim ayından bu yana Batı Şeria, Kudüs ve Gazze’de gerginlik yaşanıyor. İşgalci İsrail askerleri, saldırıları protesto eden Filistinlilere sert müdahalelerde bulunuyor.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.