DAEŞ, Haşdi Şaabi ve Hizbullah’ın ‘arasını açtı’: Bunu asla kabul etmeyeceğiz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Eylül 2017 | Çarşamba 15:25

İran destekli Haşdi Şaabi yapılanmasının önemli bileşenlerinden olan Bedir örgütünün yöneticilerinden olan Hadi El Amiri Esed rejimi ve Hizbullah ile DAEŞ arasında yapılan anlaşmayı sert bir dille eleştirdi.

“Bunu asla kabul etmeyeceğiz”

DAEŞ savaşçılarının Suriye-Lübnan sınırındaki bölgeden Irak sınırındaki Al Bukemal ilçesine nakli anlaşmasını sert bir dille eleştiren Bedir örgütü yöneticisi Hadi El Amiri, yerel bir ajansa yaptığı değerlendirmede bu anlaşmayı asla kabul etmeyeceklerini dile getirdi.

“Bağdat anlaşmanın ayrıntılarından habersiz”

Esed rejimi ve Hizbullah ile DAEŞ arasında yapılan ve DAEŞ savaşçıların naklini sağlayan anlaşmanın ayrıntılarından Bağdat hükümetinin habersiz olduğunu ekleyen Amiri, bu anlaşmaya kesinlikle itiraz ettiklerini belirtti.

Geçtiğimiz ay yapılan anlaşma, Suriye’nin Batı Kalamun bölgesindeki DAEŞ savaşçılarının ülkenin doğusundaki Deyr ez Zor kentinin doğu kırsalındaki El Bukemal ilçesine naklini öngörüyordu.

Nakli öngörülen konvoyda toplamda 375’i savaşçı olmak üzere 637 kişi, 17 otobüs ve 11 ambülans olduğu aktarıldı.

Ayrıca konvoyda DAEŞ savaşçılarının ailelerinden oluşan 150 kişinin yanında 112 kişiden oluşan mültecilerin de bulunduğu belirtiliyor.

Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.