DAEŞ hücrelerinden PKK’ya aralıksız saldırı: Son üç günde en az 100 ölü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Eylül 2017 | Cuma 12:32

DAEŞ’in Rakka kent merkezinde gerçekleştirdiği saldırılarda son üç günde en az 100 PKK’lı öldü.
Bölge kaynaklarının aktardığı bilgilere göre, Rakka kent merkezinin doğu mahallelerinde DAEŞ’in YPG/PKK güçlerinin kontrolündeki bölgelere düzenlediği sürpriz saldırılarda son üç günde en az 100 YPG’li öldü.
Kaynaklar, kentin doğusundaki Meşleb mahallesi ve çevresinde DAEŞ tarafından gerçekleştirilen saldırılarda hafif silahların kullanıldığı ve YPG güçleriyle DAEŞ savaşçıları arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını aktardı. Bölge büyük oranda PKK kontrolüne geçse de kendini gizleyen DAEŞ hücrelerinin organize olarak düzenledikleri saldırılar neticesinde PKK büyük kayıplar yaşıyor.

“Merkezlere sızıyorlar”

DAEŞ’in Rakka kent merkezinde gerçekleştirdiği sürpriz saldırılarda YPG’nin kontrolündeki bölgelere girip, askeri merkezlere sızdığını aktaran kaynaklar, DAEŞ tarafından gerçekleştirilen bu sızma saldırılayırla YPG güçleriyle yüz yüze çatışmaların yaşandığını aktarıyor.
YPG güçlerinin son günlerde kentte kayıplarının artmasındaki en büyük sebebin DAEŞ’in sızma saldırıları olduğu aktarılırken, kent merkezinin kuzeyinde de DAEŞ ile YPG güçleri arasında şiddetli cephe hattı çatışmalarının yaşanmakta olduğu belirtiliyor.
6 Haziran tarihinde PKK’nın Suriye kolu olan YPG güçleri ABD öncülüğündeki koalisyonun hava desteğiyle kent merkezine yönelik saldırı başlatmıştır. Gelinen süreçte kentin büyük bir kısmı YPG güçlerinin kontrolüne geçmiş durumda.
Kaynak: Mepa News


İktibas: Mepanews

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.