DAEŞ’ten kriket maçına canlı bomba saldırısı: 9 ölü, 36 yaralı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Eylül 2017 | Perşembe 00:24

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Afganistan’ın başkenti Kabil’de il merkezinde bulunan Gazi Kriket Stadyumu yakınlarında güvenlik güçlerinin toplandığı alana canlı bomba saldırısı düzenlendi.

Stadyumda yapılan kriket turnuvası sırasında gerçekleştiği belirtilen canlı bomba saldırısı sonrasında maçlar iptal edilirken kriket oyuncuları bölgeden tahliye edildi.

“9 ölü 36 yaralı”

Yerel kaynaklar düzenlenen canlı bomba saldırısında çoğu Afgan güvenlik güçlerinden olmak üzere en az 9 kişinin öldüğünü belirtirken aralarında sivillerinde olduğu en az 36 kişinin yaralandığını ifade ediyor.

Fetih MedyaPatlamanın yaşandığı bölgeden görüntü

Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtilirken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Afgan yerel medyasından farklı kaynaklar ölenlerin arasında sivillerinde de olduğunu aktardı.

Saldırıyı DAEŞ üstlendi

Saldırının gerçekleşmesinden kısa bir süre sonra Amak Ajansı üzerinden bir açıklama yayınlayan DAEŞ, olayın sorumluluğunu üstlenirken, canlı bomba saldırısının kendilerine bağlı bir savaşçı tarafından patlayıcı yelek kullanılarak düzenlendiğini duyurdu.

Örgüt tarafından yapılan açıklamada saldırıda bölgedeki Afgan emniyet güçlerinin hedef alındığı ifade edildi.

Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.