Islah Haber’den fitne karşıtı net tavır

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Eylül 2017 | Cuma 02:18

İslam aleminden haber veren yayın organı Islah Haber Abdullah Muhaysini’nin Tahrir’uş Şam’dan ayrılması hakkında açıklama yayınladı.
Söz konusu açıklamada fitneye karşı ıslah edici bir tavır koyan yayın organı bundan böyle Muhaysini’nin yayınlarına yer vermeyeceğini ilan etti.

İşte Islah Haber’in açıklaması:

Suriye’nin, Dünyaya açılan pencerelerinden bir tanesi olan, güncel haberlerini takip ettiğimiz davetçi vasıflarına sahib olduğunu düşündüğümüz  Abdullah Muhaysini Tahrir’uş Şam isimli oluşumdan ayrıldığını bildirdi. Yıllarca Suriye’deki Muhalif grupları bir araya getirmek için mücadele eden Abdullah Muhaysini bugün itibariyle almış olduğu ayrılık kararıyla başta bizi sonrada sevdiği kişileri üzmüştür.

Suriye sahasında yer alan Muhalif grupları birleştirme gayretinde olan Abdullah Muhaysinin almış olduğu bu ayrılık kararından sonra bizler ISLAHHABER olarak kendisinin haberlerini-videolarını paylaşmayacağımızı bildiririz. Islahın öncüsü olmaya çalışırken, fitnenin başı olmamak her müslümanın temel gayelerinden birisi olmalıdır. Söylenen sözün, yapılan fiilin nelere sebep olabileceği dikkate alınmalıdır. Rusya ve ABD’nin çeşitli entrikalarla idlib’e müdahale planları yaptığı şu zamanda ümmeti üzecek adımlar atmak maslahatı değil mefsedeti gündeme getirir. Allah azze ve celle’den isteğimiz ümmetin yükünü omuzlayan kimselere basiret ve firaset vermesidir. Rabb’imiz rızasından ayırmasın. AMİN.

İslam ümmetinin vardır bir bildiği anlayışından kurtulup, Kur’an ve Sünnet’i ölçü alması gerektiğini tekrardan hatırlatırız.

Islah Haber

Ne olmuştu:

Ahrar fitnesinde Tahrir-u Şam askerlerinin savaşmamalarını gruplara öğütleyen bazı HTŞ Şerilerinin tek taraflı bu tavrı HTŞ savaşçılarının bazı noktalarda zayıflamasına bazı grupların ayrılmasına ve taraf değiştirmesine sebebiyet verdiği gerekçesi ile HTŞ komutanları tarafından eleştirilmişti.

Gizlice çekilip yayınlanan bu ses kayıtları HTŞ grubuna manevi darbe vurma maksatlıydı. Alimlerin küçümsendiği imasıyla verilen yayında alenen bir hakaret unsuru yer almazken “aşağılayıcı” ibaresiyle piyasaya sürülmesi planlanan bir çalışmanın ürünü olduğunu ortaya koydu.Sevilen davetçiler Uyeyni ve Muhaysini HTŞ’den ayrılmadan önce iki gün süren toplantılarda HTŞ’ye bazı şartnameler sunmuştu. Ancak bu şartnamelerin içerisinden Askeri Heyeti baskı altında tutucu bazı maddelerin çıkarılması Muhaysini ve Uyeyni’yi ayrılma beyanı yayınlamaya itmiş, önceki gün yayınladığı ses kaydında Muhaysini açıkça isteklerinin dikkate alınmadığını söylemişti.

 

Muhaysini’nin istekleri arasında makul görülmeyen ve tartışma konusu olan madde ise Askeri heyete herhangi bir grup ile savaş kararı alınmadan önce danışılması zorunluluğunun getirilmeye çalışılması idi. Ancak bu karar askeri ve siyasi heyet tarafından kabul edilmedi.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • siyabend
  15 Eylül 2017 13:30

  şer-i heyete danışılmadan savaş kararı verilmesi doğru bir karar değildir. velevki savaşmakla doğru yapmışlarsa bile metot yanlıştır.

 • musab
  15 Eylül 2017 17:00

  ıslah haber halt etmiş. yayınlamayacakmış. mücahidler Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun , ancak vahdet konusunda başarılı değiller. sen kalk ülkeni terket vahdete çağır kabul edilmesin yine suçlu sen ol .

 • Murat
  17 Eylül 2017 18:54

  Ne yani Muhaysini HTŞ’nin katliamlarina göz mü yumsaydi. Islah haber sen kimsinki seni takip etmeyiz. Olur biter

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.