İslam Canibekov’un Eşi ve çocukları deport ediliyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Şubat 2019 | Cumartesi 03:54

Gece saatlerinde DAEŞ operasyonu adı altında göz altına alınan Şehid Çeçen Komutan İslam Canibekovun eşi Ayshat Alieava (42) deport ediliyor.

Yetkililerle yapılan görüşmelerde ailenin iki gün sonra deport edileceği öğrenildi. DAEŞ operasyonu adı altında gözaltına alınan Alieva hakkında herhangi bir delil durumunun da olmadığı öğrenildi. Ayshat Alieava (42)’nın emniyetteki sorgusu sadece 16 dakika sürdü.  Alieva’nın yaşları 16 ila 9 arasında değişen  6 çocuğunun bir kaç gün içinde  deport edilmesi bekleniyor.

Alieva’nın avukatı bulunmadığı gibi deport edildiğinde eşi Çeçen Komutan İslam Canibekov’un, Kadirdov’un emri ile şehid edildiği bilindiğinden Alieva ve çocuklarını orada zor günler bekliyor.

İstanbul Ümraniye’ye bağlı  Şerif Ali Tavukçuoğlu‘ndaki apartman dairesinin Ayshat Alieava’ya ait olduğu, gidecek yeri bulunmayan Alieva’nın Türkiye’den “vatanım” olarak bahsettiği biliniyor.

Yetkililer Ayshat Alieva’nın pasaportunun Rus pasaportu olduğunun ve Çeçenistan’a iadesinin hafta sonu hızlandırılarak tamamlanacağını söylediler.

Canibekov’un oğlu 9 yaşındaki Seyfullah’ın: “Allah için bize sahip çıkın. Burası bizim vatanımız. Çeçenistan ise babamın katillerinin elinde. Bizi oraya vermezler değil mi amca” dediği öğrenildi. Göz yaşlarını tutamayan muhabirimiz ise: “Biz bu kardeşlerimize ensar olamadık!”Affet Allahım… şeklinde olayı aktardı.

Kaynak: Fetih Medya

Fetih Medya Fetih MedyaFetih Medya

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Ali
  9 Şubat 2019 11:16

  Sizin Ensarliğiniz sadece Suriyelilere mi ,Once Müslüman Uygurlar Daeş diye Çin’e verildi,Şimdi Çeçen Müslümanlar Daeş diye deport ediliyor.Sizin safiniz neresi kâfir safındamisin , müslüman safındamisin Resulullah (s.a.v) Küfür tek Millettir, İslâm tek Millettir buyuruyor.Sizin safiniz ne kâfir safındamisin müslüman safındamisin,bu yaptığinla müslüman safında olmadığıni ortaya koydun.Bundan sonra sana oy moy yok ey Müslüman görününen aslında ne olduğunu yaptıkları ile ortaya koyanlar size benden oy yok .

 • Abdulmelik
  9 Şubat 2019 14:30

  Allah yar ve yardımcıları olsun inşllah bu resmen zulümdür yaptıkları allah insllah yanlarına bırakmaz bunlari amin.

 • Remz
  9 Şubat 2019 15:51

  İbni selülün torunları Türkiye’nin başına geçerse normaldir

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.