İslami Cihad Hareketi Batı Yaka’da üyelerinin gözaltına alınmasını kınadı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Eylül 2017 | Perşembe 00:58

İslami Cihad Hareketi, Filistin Yönetimi’ne bağlı Koruyucu Güvenlik biriminin Batı Yaka’da hareket liderlerini ve üyelerini gözaltında tutmasını kınadı.
Bu durumdan tamamen Filistin Yönetimi’nin sorumlu olduğunu belirten İslami Cihad Hareketi, bugün (13 Eylül Çarşamba) Filistinli grupları ve kurumları özgürlüklere yönelik ihlallere karşı çıkmaya davet etti.
Siyasi nedenlerle gözaltında tutulanların derhal serbest bırakılmasını isteyen İslami Cihad Hareketi, Filistinli gençlere haksız suçlamalar ve iftiralar yapılmasına da son verilmesi çağrısında bulundu.
İslami Cihad Hareketi, Koruyucu Güvenlik biriminin Kefer Nime ve Beyt Sire beldelerinde İslami Cihad üyelerinin evlerine baskın düzenlediğini bildirerek, baskın sırasında evlerde arama yapıldığını ve aile fertlerinin darp edildiğini söyledi.
Koruyucu Güvenlik biriminin her iki beldede hareket üyelerinden yedi kişiyi gözaltına aldığını kaydeden İslami Cihad, hareket üyesi gençlerin işkenceye maruz kaldıklarını ve darp edildiklerini açıkladı.
Hareket üyelerine yönelik ihlaller karşısında sessiz kalamayacaklarını bildiren İslami Cihad, insan hakları örgütlerinin yaşanan ihlaller karşısında sessiz kalmasını eleştirdi.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.