İslami Cihad’ın yaz kampına 3 bin genç katıldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Temmuz 2019 | Cuma 10:35

Gazze Şeridi’nde düzenlenen ve iki hafta süren İslami Cihad’ın yaz kampına 3 bin genç katıldı.

Filistin’de faaliyet gösteren İslami Cihad hareketinin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin Gazze Şeridi’nde düzenlediği yaz kampı sona erdi.

“Onur Kampı-2” adı verilen ve iki hafta süren yaz kampına Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerinden 3 bin gencin katıldığı bildirildi.

İslami Cihad liderlerinden Halid El-Bataş, kampın tamamlanması münasebetiyle dün (4 Temmuz Perşembe) Gazze Şeridi sınırında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Filistin’i ve Kudüs’ü koruyacak dönüş ve özgürlük nesli geliyor” dedi.

İşgal rejimiyle ilişkilerini normalleştiren Arap ülkelerine cevap vermek için toplandıklarını kaydeden El-Bataş, Kudüs’ü satmayacaklarını ve tüm güçleriyle koruyacaklarını, ellerinin tetikte olacağını söyledi.

Kudüs Müfrezeleri sorumlularından Tevfik Kanita da yaptığı açıklamada, yaz kampının eğitim ve eğlence amaçlı olduğunu, gençlere askeri becerilerin yanı sıra tiyatro, hitabet ve bilgi teknolojileri gibi konularda eğitim verildiğini belirtti.

Kanita, yeni nesillerin komploları başarısız kılacağını, fedakarlık ve özgürlük konusunda samimi olduğunu ifade etti.

Gazze Şeridi’nde faaliyet gösteren direniş grupları okulların tatilinden yararlanarak yaz aylarında gençleri işgal güçleriyle olası savaşlara hazırlamak amacıyla kamplar düzenliyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.