İsrail çirkefliklerine devam ediyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Temmuz 2019 | Çarşamba 00:07

Siyonist İsrail, 2019’un ilk yarısında işgal altındaki Batı Şeria’nın El Halil kentinde bulunan Harem-i İbrahim Camisinde ezanın okunmasını 299 defa yasakladı.

İsrail’in, El Halil kentindeki Harem-i İbrahim Camisi’nde, 2299 defa ezan okunmasını yasakladığı belirtildi. Ayrıca daha önceleri cami içinde gece yarılarına kadar süren müzikli eğlence partileri düzenlendiği de ileri sürüldü.

Siyonist İsrail’in getirdiği “yasak” nedeniyle Harem-i İbrahim Camisinde 1994’ten bu yana cuma günleri akşam ve yatsı ezanları, cumartesi günleri sabah, öğle, ikindi ve akşam ezanları, diğer günlerde ise akşam ezanları okunmuyor.

Öte yandan, El Halil şehrinde, özellikle Harem-i İbrahim Camisi çevresinde İsrail askerleri ile Filistinliler arasında sık sık arbede yaşanıyor.

2017’de ne olmuştu

İsrail’de gece yarısından sonra hoparlörle ezan okunmasının yasaklanmasını öngören yasa tasarısı, İsrail parlamentosu Knesset’te ilk oylamada kabul edildi.

Knesset Genel Kurulu’nda son derece hararetli tartışmalara sahne olan görüşmelerin ardından yapılan ilk oylamada, 48 milletvekili aleyhte, 55 milletvekili ise lehte oy kullandı.

Kaynak: Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.