İsrail İki Haftada 6 Filistinliyi öldürdü 269’unu yaraladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Ocak 2018 | Cuma 18:15

İşgal altındaki hak ihlallerini kaydeden BM Raporu: İsrail İki haftada 6 Filistinliyi öldürdü 269’unu yaraladı

 

Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan rapora göre Ocak ayının ilk yarısında işgal altındaki Filistin topraklarda 6 Filistinli işgal güçlerinin ateşiyle şehit olurken, 269 Filistinli de yaralandı.

Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (OCHA) tarafından bugün (19 Ocak Cuma) yayınlanan raporda, şehit edilen Filistinlilerden üçünün Gazze sınırındaki duvarın arkasında mevzilenmiş olan Siyonist keskin nişancıların ateş açması sonucu şehit oldukları, Batı Yaka’nın Nablus şehrine bağlı Irak Burin’de bir, Ramallah’a bağlı Deir Nisam’da bir ve Kalkiliya’ya bağlı Ciyus beldesinde de bir gencin şehit olduğu belirtildi.

2 – 15 Ocak tarihleri arasındaki sürede meydana gelen ihlalleri belgeleyen OCHA, işgal güçlerinin bu süre içinde 83’ü çocuk 269 Filistinliyi yaraladığını ifade etti.

Raporda ayrıca, işgal güçlerinin iki haftalık sürede Batı Yaka’nın değişik noktalarına 176 baskın yaptığı, bu baskınlarda 22’si çocuk 261 kişinin tutukladığı kaydedildi.

Siyonist yerleşimcilerin saldırılarına da bir bölüm ayıran OCHA, yerleşimcilerin birkaç Filistinliyi yaraladıklarını, 115 zeytin ağacını telef ettiklerini ve 4 araca da hasar verdiklerini belirtti.

Gazzeli balıkçıların sıkıntılarına da değinen OCHA, işgal güçlerinin 13 kez balıkçılara saldırdıklarını, teknelerine zarar verdiklerini ve ikisi çocuk 8 balıkçıyı tutukladıklarını hatırlattı

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.