“İsrail ile ilişkileri normalleştirmeye karşı, insani Afrika” kampanyası

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Eylül 2017 | Cuma 20:49

Afrika-İsrail Zirvesine Karşı Kürsel Kampanya, 23-26 Ekim tarihlerinde Togo Cumhuriyetinde düzenlenmesi planlanan Afrika – İsrail Zirvesine karşı çalışmalara başladığını duyurarak, bu çalışmalarla zirveyi engellemek veya en azından işgal rejiminin bu zirveyle elde etmek istediklerine mani olmak istediklerini belirtti.
“İşgal Rejimiyle İlişkileri Normalleştirmeye Karşı İnsanî Afrika” sloganıyla Arapça, İngilizce ve Fransızca olarak başlatılacak kampanya 15 Eylül’de start verecek.
Dışarıdaki Filistin Diasporasının açıklamasına göre bu kampanya ile Filistin davası için büyük tehlikeler içeren zirvenin iptal edilmesi için halklar arasında bir bilinç oluşturmak ve halkların baskısıyla zirveyi iptal ettirmek, Siyonist rejimin Afrika kıtasına girip yayılmasını engellemek, zirvenin yaratacağı tehlikeler konusunda kamuoyu oluşturmak hedefleniyor.
Arap dünyasının Afrika kıtasında giderek azalan etkisine dikkat çekilen açıklamada, buna karşılık Siyonist rejimin bu boşluğu doldurmaya çalıştığı ve yeni müttefikler edindiği ifade edildi.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.
Anahtar Kelime: , , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.