İsrail yanlıları Londra’da açılacak Filistin sergisini engellemeye çalışıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Temmuz 2019 | Çarşamba 13:15

Etkinliğin düzenleneceği yerin sahiplerine baskı yapan İsrail yanlıları Londra’da açılacak Filistin sergisini engellemeye çalışıyor.

İsrail Dışişleri Bakanlığı’yla bağlantılı olarak İngiltere’de faaliyet gösteren işgal rejimi yanlısı bir grup, Londra’da düzenlenecek Filistin konulu resim sergisini engellemeye çalışıyor.

Londra’da bu ay düzenlenmesi planlanan serginin El-Aksa Dostları Örgütü tarafından organize edildiği ve “İsrail’in Avukatları” adlı işgal rejimi yanlısı grubun sergiye ev sahipliği yapacak yerin Almanya vatandaşı olan sahiplerine baskı yaparak etkinliği engellemeye çalıştığı kaydedildi.

İsrail yanlısı grubun Alman Parlamentosu’nun İsrail’i boykot hareketi BDS’yi antisemitist ilan eden kararından hareketle serginin düzenleneceği yerin sahiplerine baskı yaptığı belirtildi.

Serginin organizatörleri, Alman Parlamentosu’nun kararının İngiltere’de düzenlenen etkinlikler için bağlayıcı olmadığına dikkat çekti.

Önümüzdeki Cumartesi ve Pazar günü düzenlenecek Filistin konulu sergiyi Filistin davasına destek veren binlerce İngiliz’in ve İngiltere’de yaşayan Arap ve İslam ülkeleri vatandaşlarının ziyaret etmesinin beklendiği ifade edildi.

İngiltere’deki “El-Aksa Dostları” örgütü tarafından her yıl düzenlenen serginin Avrupa’daki en büyük Filistin’e destek etkinliği olduğu bildirildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.