Kafkasya Emirliği emirlerinden Salim Şebzuhov, St.Petersburg’da çatışmada hayatını kaybetti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Ağustos 2016 | Cuma 20:37

Kafkasya Emirliği hareketinin Kabardey-Balkar ve Karaçay Birleşik Vilayeti(KBK) emiri Salim Şebzuhov’un 17 Ağustos tarihinde Rusya’nın St.Petersburg şehrinde Rus polisiyle girdiği hayatını kaybetti.

Kafkasya Emirliği-Dağıstan Vilayeti’nin resmi sitesi VD’nin konuyla ilgili açıklaması ve yayınladığı taziye mesajı:

“Yüce Allah,kitabında buyuruyor ki:“Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler, Rableri katında Allah’ın, lütfundan kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşayarak rızıklandırılmaktadırlar. Arkalarından kendilerine ulaşamayan (henüz şehit olmamış) kimselere de hiçbir korku olmayacağına ve onların üzülmeyeceklerine sevinirler.”(Al-i İmran,169-170)

Kabardey-Balkar ve Karaçay(KBK) Birleşik Vilayeti kaynakları, önceki gece Rusya’nın St.Petersburg şehrine Rus kafirleriyle girdikleri çatışmada vilayetin emiri Salim Şebzuhov ile 2 mücahid Astemir Şeriyev ve Vyaçeslav Nırov’un şehid(inşallah) olduklarını  bildirdiler.

Cenab-ı Allah’tan, sevgili kardeşlerimizi Firdevs cennetlerinde mükafatlandırmasını niyaz ederiz.Yine Allah, kardeşlerimizin annelerine, dul eşlerine ve çocuklarına bu dünyada sabır ve sebat versin!Ahiret yurdunda onları buluştursun inşallah. “Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.Onlar; başlarına bir musibet gelince, “Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz” derler.”(Bakara,155-156)

Üzülmeyin ve gevşemeyin! Eğer mü’minlerden iseniz üstün gelecek olan yalnızca sizlersiniz. “Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz. Eğer siz (Uhud’da) bir yara aldıysanız, şüphesiz o topluluk da (Müşrikler de Bedir’de) benzeri bir yara almıştı. İşte (iyi veya kötü) günleri insanlar arasında (böyle) döndürür dururuz. (Bazen bir topluma iyi ya da kötü günler gösteririz, bazen öbürüne.) Allah, sizden iman edenleri ayırt etmek, sizden şahitler edinmek için böyle yapar. Allah, zalimleri sevmez.”(Al-i İmran,139-140)  

Kaynak: Vilayet Dagestan
http://vd.ag/tr/

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.