Kanada’da yine bir camiye saldırı düzenlendi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Ekim 2016 | Pazartesi 10:56

Kanada’nın Alberta eyaletine bağlı Calgary kentinde, müslümanlara ait ibadet yerlerine saldırılar devam ediyor.

Calgary’de 10 Ekim’de Güney Calgary İslâm Merkezi Camisi’ne yapılan saldırının ardından, dün de şehrin batısındaki Ranchlands Camisi’nin taşlandığı ve camlarının kırıldığı bildirildi. Kuzeybatı Calgary İslâm Derneği’ne ait Ranchlands Camisi yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, saldırının sabah namazı için camiye gelen imam ve cemaat tarafından saptandığı kaydedildi.

“Faillerin Bir Ân Önce Bulunmasını İstiyoruz”

Kuzeybatı Calgary İslâm Derneği Başkanı Dr. Abdu’r-Rahman, “Mahallemizdeki komşularımızla tam bir hoşgörü ve barış içinde yaşıyoruz. Bugüne dek bu saldırıya sebep olabilecek hiçbir olumsuzluk yaşamadık. Farklı kültürlerden ve dinlerden insanlara hep kapısı açık bir ibadet mekânı olduk. Bu ve tüm ibadet mekânlarına yapılan saldırıları kınıyoruz. Faillerin bir ân önce bulunmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan caminin bazı bölümlerinin yenilenmesi için süren inşaat nedeniyle güvenlik kameralarının çalışmadığı belirtildi. Calgary polisinin saldırganların bulunması için soruşturma başlattığı belirtilen açıklamada, polisin çalışmalarını tamamlaması için camide 21 Ekim günü cuma namazı kılınmayacağı duyuruldu.

İslâm’a ve Müslümanlara Yönelik Saldırılar Artıyor!

Güney Calgary İslâm Merkezi Camisi’ne geçen hafta gerçekleştirilen saldırıda, giriş kapısının camlarını kıran saldırganlar, bir Kur’ân-ı Kerîm’i de yakmış ve nefret ifadeleri ile dolu bir mektup bırakarak kaçmışlardı.

Bu arada Calgary Üniversitesi’nin merkez kampüsünde, bu ay başında yaşanan bir başka İslâm karşıtı eylemde de yerleşkenin 40 ayrı yerine İslâm’a, Kur’ân-ı Kerîm’e ve Hz. Peygamber’e hakaret ve küfür içeren afişler asılmıştı.

Calgary’de geçen temmuz ayında da metroya Müslümanlar ve Suriyeli mültecilere hakaret içeren boyalı yazı yazan bir kişi, güvenlik kameraları sayesinde yakalanmış ve 8 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Fetih Medya  – Haber Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.