Kapsamlı İslami Dernek Operasyonu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Aralık 2019 | Salı 18:21

İstanbul merkezli 7 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Özel Harekat Timleri desteğinde düzenlenen operasyonda 25 kişi gözaltına alınırken, operasyon kapsamında 19 kişinin arama çalışmalarının ise devam ettiği öğrenildi.

Bağcılar, Bahçelievler, Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Güngören. Sultanbeyli, Pendik, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerinde bulunan toplam 37 adres ile Konya Selçuklu , Adana ili Yüreğir, Ankara Mamak 1, Kocaeli ili Derince, Trabzon ili Sürmene ve Adıyaman Merkez ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınanların daha yargı önüne bile çıkmadan sol medya tarafından terörist avı olarak lanse edilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Çoğu dernek ve yardım kuruluşu yöneticisi olan bu kişilerin gözaltına alınma nedenleri avukatları tarafından bile bilinmezken, olayı manipüle etmeye ve yönlendirmeye çalışan bazı medya kurumlarının 28 Şubat’ı andıran ‘Dini İstismar Edenlere Operasyon’ ve ‘DAEŞ Terör Örgütüne Dev Operasyon’ gibi attıkları başlıklar yargıya baskı olarak yorumlandı.

Konuyla ilgili olarak sanık Avukatları sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen 25 kişinin neden gözaltına alındıkları hususunda herhangi bir bilginin kendilerine verilmediğini, gelişme olursa ilerleyen saatlerde paylaşacaklarını bildirdiler.

Öte yandan sosyal medya hesaplarından bazı aktivistler, İslami derneklere yapılan bu operasyonun 28 Şubat’ı andırdığını ve kınadıklarını dile getiren paylaşımlarda bulundu.

Kaynak: Fetih Medya

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • Fırat Yılmaz
    17 Aralık 2019 22:47

    Şu günlerde İslâm liderliğine soyunan düzenbazların İslâma hizmet eden insanlara terörist damgası vurarak toplatan zorba zihniyete kınıyor ve lanetliyorum. İslâmın filizlenmemesi için Avrupa ve Amerikaya siper olan Türkiye yöneticilerine bu davranışlarına son vermeleri gerektiğini hatırlatır, iş tuttukları bebek ve kadın katillerini yakalamalarını öneririz. Allah sabredenlerle beraberdir.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.