Kasım: Direniş “Halkın Kalkanı” olmaya devam edecek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Haziran 2019 | Cumartesi 00:03

İşgal rejimi liderlerinin tehditlerinden korkmadıklarını ifade eden Kasım: Direniş “Halkın Kalkanı” olmaya devam edecek.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Hazım Kasım, direnişin “halkın kalkanı” olarak kalacağını, güçlü ve hikmetli bir şekilde halkını savunma görevini yerine getirmeye devam edeceğini açıkladı.

Kasım, bugün (14 Haziran Cuma) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, direnişin her seferinde işgal güçlerinin saldırılarına karşılık verdiğini ve “halkın kalkanı” olduğunu belitti.

İşgal rejimindeki bazı siyasi parti liderlerinin seçimlerde daha çok oy almak için yaptığı tehditlerin Filistin halkını korkutmadığını kaydeden Kasım, Filistinli grupların arabulucular vasıtasıyla ateşkesi kalıcı hale getirmenin ve ablukayı kırma anlaşmasının uygulanmasının yollarını araştırdığını söyledi.

Kasım, Filistin halkının barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileriyle ablukayı kırma ve onurlu bir yaşam hakkını söküp alma mücadelesini sürdüreceğini bildirdi.

İşgal ordusu Gazze Şeridi’nden sınıra yakın Yahudi yerleşkelerine yangın çıkarıcı balon gönderildiği ve füze atıldığı iddiasıyla son iki gündür Gazze Şeridi’ne saldırı düzenlerken ve Filistinli balıkçıların Gazze Şeridi sahillerinde avlanmalarını tamamen yasaklarken, işgal rejimindeki siyasi partilerin liderleri de Gazze’ye tehditler savurarak kışkırtıcı açıklamalarda bulunuyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.