Katar Emiri Gazze’ye acil yardım gönderilmesi talimatı verdi 

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Şubat 2018 | Perşembe 19:10

Heniyye’yle telefon görüşmesi yapan ​Katar Emiri Gazze’ye acil yardım gönderilmesi talimatı verdi.

Katar Emiri Temim Bin Hamed Es-Sani, bugün (8 Şubat Perşembe) İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye’yle telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Katar’da yayınlanan El-Arab gazetesi, Katar Emiri’nin telefon görüşmesinin ardından Gazze’ye acil yardım gönderilmesi talimatı verdiğini yazdı.

Katar Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, Heniyye görüşmede Es-Sani’ye abluka altında yaşayan Gazze halkının içinde bulunduğu zor durum hakkında bilgi verdi ve yakıt krizi nedeniyle birçok sağlık merkezinde hizmetlerin durduğunu söyledi.

Katar Emiri’nin de Heniyye’ye ülkesinin Filistin halkına desteğinin devam edeceğini, Gazze Şeridi’ndeki yeniden imar projelerinin süreceğini ve yakıt krizine çözüm bulmak için çaba göstereceğini söylediği belirtildi.

Hamas lideri İsmail Heniyye’nin de Katar’ın Filistin halkına verdiği destek nedeniyle Es-Sani’ye teşekkür ettiği kaydedildi.

Bu arada, Katar El-Arab gazetesi Katar Emiri Temim Bin Hamed Es-Sani’nin Gazze’ye acilen 33 milyon Katar riyali (yaklaşık 9 milyon dolar) yardım gönderilmesi talimatı verdiğini bildirdi.

Haberde, yardımın ilaç, tıbbi malzeme, gıda maddeleri ve hastanelerdeki jeneratörlerin çalışması için gerekli yakıtı içerdiği ifade edildi.

Kaynak:Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.