Kefer Kadum Beldesindeki barışçıl gösteride Filistinli genç yaralandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Eylül 2017 | Cuma 20:53

Kefer Kadum beldesinde Yahudi yerleşkelerini protesto etmek ve 14 yıldır kapalı caddelerinin açılmasını talep etmek amacıyla belde halkının düzenlediği barışçıl gösterilere plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla saldıran işgal güçleri bir kişiyi yaraladılar.
Kefer Kadum’daki Halk Direniş Koordinatörü Murad Eştiye yaptığı açıklamada, yapılan barışçıl gösteriyi dağıtmak için aşırı güç kullanan işgal güçlerinin gençlerin üzerine yağdırdıkları plastik mermilerin bir genci göğsünden yaraladığını belirtti.
Öte yandan işgal güçlerinin, Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde Hz. İbrahim Camii yakınlarında yanında bıçak taşıdığı iddiasıyla Filistinli bir genci tutukladığı belirtildi.
Siyonist işgal rejimi Sınır Muhafızları sözcüsünün verdiği bilgiye göre, işgal güçleri durdurdukları bir gencin üzerinde bıçak bulmaları üzerine genci tutukladılar.
Siyonist işgal güçleri bıçak taşıdığı veya bıçaklı eyleme niyetlendiği iddiasıyla Filistinli gençleri arama noktalarında tutukluyor veya yargısız infaz ediyor.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.