Kral Selman gidiyor, Netanyahu ile görüşen prens geliyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Eylül 2017 | Pazartesi 15:00

The Independent Suudi Arabistan‘da son dönemde gerçekleşen gözaltıların ardından Kral Selman‘ın yerini Veliaht Prens Muhammed bin Selman‘a bırakacağı iddialarını gündeme getirdi.

Suudi Arabistan‘da son haftada çok sayıda vaiz ve akademisyenin gözaltına alınmasının ardından uzun süredir konuşulan bir iddia dünya gündemine oturdu.Gözaltılar, sürgünde yaşayan muhalif figürlerin ülkede gösteri çağrısı yapmasının ardından gelmişti.

 

Suudi Arabistan merkezli haber ajansları gözaltı ve tutuklamalara ‘çok geniş’ bir yer ayırmazken, İngiliz haber portalı The Independent haberinde önemli bir iddiaya yer verdi.

YENİ KRAL’A HAZIRLIK

 

Independent ise Suudi Kralı Selman’ın görevi oğlu ve veliaht prens Muhammed bin Selman‘a bırakarak kenara çekileceği ve gözaltıların yeni kral dönemine hazırlık amacıyla yapıldığını iddia etti. Savunma Bakanlığı’nın yanı sıra ülkenin en büyük ekonomik kurumu Aramco’yu yöneten ve karar alma mekanizmalarını domine ettiği ifade edilen Muhammed bin Selman, Alman istihbaratı tarafından yazılan bir raporda ‘güce aç bir isim’ olarak ifade edilmişti.

TEL AVİV’E GİDEREK NETANYAHU İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

 

Kral Selman‘ın ardından tahta geçecek olan Muhammed bin Selman‘ın geçtiğimiz hafta Tel Aviv’e giderek Siyonist İsrail rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu ile görüştüğü ortaya çıkmıştı.
milli gazete

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.