Kudüs için tepkiler istenilen düzeyde değil, protesto gösterileri devam etmeli

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ocak 2018 | Pazar 12:27

Tepkilerin arzu edilen düzeyde olmadığını belirtenEl-Ca’beri:

Trump’ın Kudüs Kararını Protesto Gösterileri Devam Etmeli

Filistin Yerel Yönetimler eski Bakanı İsa El-Ca’beri, Filistin halkının yaşadığı sorunun Trump’ın Kudüs kararıyla başlamadığını, bilakis ABD Başkanı’nın kararının Filistin’in işgalinden bu yana ümmetin gerilemesinin devamı niteliğinde olduğunu söyledi.

Bu durumun ümmeti Trump’ın Kudüs kararına karşı koyma sorumluluğundan muaf tutamayacağını dile getiren El-Ca’beri, genelde Arapların ve Müslümanların ve özellikle de Filistinlilerin Filistin’deki haklarını gasp etmeyi hedefleyen daha önceki kararlara karşı çıkmanın da ümmetin görevi olduğunu belirtti.

El-Ca’beri, ABD Başkanı’nın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesine gösterilen resmi ve sivil tepkilerin arzu edilen düzeyde olmadığını söyledi.

Arap ve İslam ülkeleri halklarının tepkisinin olumlu etkisinin inkar edilemeyeceğini kaydeden El-Ca’beri,  “Beklentimiz daha büyük olmalı. Halklar, masa altından verdikleri tavizlerden vazgeçmeleri için rejimlerine baskı yapmalı” dedi.

El-Ca’beri, Arap halklarının tepkisinin zayıf olmasının sebebinin rejimlerin uyguladığı baskılar ve gösterilerin anlamsız müzakerelerin yeniden başlatılması için kullanılma ihtimali olduğuna dikkat çekti.

Filistinli eski bakan, halk iradesine dönülerek Filistin’de birlik ve bütünlüğün sağlanması çağrısında bulundu.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.