Kudüs intifadasında geçen hafta 7 feda eylemi gerçekleştirildi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Eylül 2017 | Cumartesi 16:22

Kudüs İntifadası devam ederken Filistinli direnişçilerin geçen hafta Batı Yaka ve Kudüs’te Siyonistlere yönelik gerçekleştirdikleri 7 feda eyleminde 6 Siyonist yaralandı.
İntifada sitesinde yayınlanan rapora göre geçen hafta işgal altındaki Kudüs’ün Şu’fat Mülteci Kampında çıkan çatışmalarda Filistinli gençlerin işgal güçlerini taşlamaları sonucu üç asker yaralanırken, Kudüs’ün Silvan beldesinde çıkan çatışmalarda da bir asker gençlerin attığı taşlarla yaralandı.
Batı Yaka’nın Ramallah şehrine bağlı Deir Ebu Meşal köyünde çıkan çatışmalarda bir asker yaralanırken, Kudüs’ün Vadi El-Cuz beldesinde de bir yerleşimci yaralandı.
Raporda, işgal güçlerinin geçen hafta iki feda eylemini engellediğini iddia ettiği ifade edildi.
Direnişçilerin Kubbetu Rahil askeri noktasına attıkları el yapımı bomalar büyük paniğe neden olurken, işgal güçleri saflarında kayıp olmadığı belirtildi.
Geçen hafta Batı Yaka ve işgal altındaki Kudüs’ün 69 noktasında meydana gelen çatışmalarda 21 Filistinli işgal güçlerinin attığı plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla yaralandı.
Siteye göre çıkan çatışmalarda Filistinli gençler işgal güçlerine 8 molotof attı.
Ed-Dehişe mülteci kampından olan ve ağır yaralı olarak tutuklanan Raid Esad Es-Salihi şehit oldu.
Filistin halkını sindirmek için operasyonlarını geçen hafta da sürdüren işgal güçleri bu süre içinde 31’i çocuk 80 kişiyi tutukladı, zindanlardaki esirlerden de 22 kişiye idari cezalar verdi

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.