Kudüs’e destek gösterilerinde 53 kişi yaralandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Ocak 2018 | Cumartesi 12:58

Amerika, İsrail ve bazı Arap ülkelerinin tasfiye planlarının merkezindeki Kudüs’e destek gösterilerinde 53 kişi yaralandı.

Batı Yaka’nın Eriha şehrinin kuzeyinde ve Gazze sınırında Kudüs’e destek için yapılan gösterilerde işgal üçlerinin plastik mermi, ses ve göz yaşartıcı bombalarla saldırması sonucu 53 kişinin yaralandığı belirtildi.

Filistin Kızılay Teşkilatı yaptığı açıklamada kendisine bağlı ekiplerin Eriha şehrinde göz yaşartıcı bomba ve plastik mermilerle yaralanan 44 kişiye müdahale ettiğini bildirerek, çatışmaların Cuma akşamı şehrin girişinde meydana geldiğini ifade etti.

Diğer taraftan Gazze sınırında Amerika Başkanı Trump’ın Kudüs kararını protesto etmek ve Kudüs’e destek vermek için yapılan gösterilere ateşle karşılık veren işgal güçleri 9 kişiyi yaraladı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El-Kudra yaptığı açıklamada, Gazze’nin değişik noktalarında meydana gelen çatışmalarda 9 kişinin işgal güçlerinin ateşiyle yaralandığını belirterek, bunlardan 3’ünün Cibaliye’nin doğusunda, 3’ünün Gazze şehrinde ve 3’ünün de Han Yunus şehrinin doğusunda yaralandığını söyledi.

Amerika Başkanı Donald Trump’ın işgal altındaki Kudüs şehrini Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul etme kararından sonra Filistin’de başlayan gösterilerde şimdiye kadar 20’den fazla kişi şehit oldu ve yüzlerce kişi de yaralandı.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.