Kudüs’e destek gösterilerinde 8 Filistinli  yaralandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ocak 2018 | Cumartesi 12:26

Sürekli çatışmalara sahne olan Gazze Sınırındaki Kudüs’e destek gösterilerinde 8 Filistinli  yaralandı.

İşgal altındaki Kudüs’e destek ve ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti kabul etme kararını protesto etmek için Gazze sınırında yapılan gösteriye ateş açarak müdahale eden işgal güçleri 8 kişiyi yaraladı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra yaptığı açıklamada, Gazze sınırında yapılan gösterilere müdahale eden işgal güçlerinin 8 genci yaraladığını belirterek, bütün yaralıların bacaklarından yara aldıklarını ve yaralarının orta derecede olduğunu belirtti.

El-Kudra açıklamasında, yaralılardan ikisinin Gazze şehrinin doğusunda, geri kalanların ise Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliye beldesinin doğusunda yaralandığını ve yaralıların tedavi için Şifa Hastanesi’ne kaldırıldıklarını ifade etti.

Amerika Başkanı Trump’ın 6 Aralık’ta işgal altındaki Kudüs şehrini işgal rejiminin başkenti kabul etmesinden sonra Gazze halkı özellikle Cuma günleri Cuma namazının ardından kararı protesto etmek ve Kudüs’ün Filistin şehri olduğunu haykırmak için sınıra yürümekte ve sesini duyurmaktadır.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.