Kudüs’te üç genç gözaltına alındı ​Kalkiliya’da bir genç şehit edildi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Ocak 2018 | Pazartesi 20:58

Kudüs’te üç genç gözaltına alınırken ​Kalkiliya’da Filistinli bir genç işgal güçlerinin ateşiyle şehit oldu.

Batı Yaka’nın Kalkiliya vilayetinde bugün (15 Ocak Pazartesi) yaşanan çatışmalar sırasında yaralanan Filistinli bir gencin şehit olduğu bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, 24 yaşındaki Ahmed Abdülcabir Muhammed Selim’in Kalkiliya’nın doğusundaki Cuyus beldesinde işgal güçlerinin açtığı ateşle şehit olduğunu açıkladı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Filistinlilere doğru gerçek mermilerle ateş açtığını, Ahmed Selim’in bu sırada başından yaralandığını ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Öte yandan, işgal güçlerinin Kudüs’teki Şufat Kampı’nda bugün yaşanan ve hâlâ devam eden çatışmalar sırasında bir genci gözaltına aldığı belirtildi.

Yerel kaynaklar işgal güçlerinin kampa baskın düzenlediğini, baskın sırasında yoğun bir şekilde ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığını, Filistinli gençlerin de işgal güçlerine taşlarla ve boş şişelerle karşı koyduğunu söyledi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin ayrıca Kudüs’ün El-Vad Caddesi’nde kimlikleri henüz öğrenilemeyen iki genci daha gözaltına aldığını bildirdi

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.