Küresel İslami Medya Cephesi, Şeyh Ebu Revaha El Kusanti İçin Taziye Yayınladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Şubat 2018 | Cumartesi 07:53

Küresel İslami Medya Cephesi, İslami Mağrib’teki El Kaide’nin Medya Kanadı Lideri Şeyh Ebu Revaha El Kusanti hakkında bir taziye mesajı yayınladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hamd, Salihlerin Velisi, mustazafların Yardımcısı ve mahzunların dualarına icabet eden Allah’adır. Selatu selam ise Mücahitlerin Rehberi, Murabıtların Örneği (olan Muhammed’e), ailesine ve sahabesine olsun.

Bunun ardından;

Allahu Teala buyurur ki “Mü’minlerden öyle erler vardır ki, Allah’a verdikleri söze sadık kaldılar. Onlardan kimi (Allah yolunda şehit edilmek suretiyle) adağını yerine getirdi, kimi de (şehit olmayı) beklemektedir. (Ahidlerinde) hiçbir değişiklik yapmamışlardır.” [Ahzab 23]

Bugün, İslami Mağrib’teki El Kaide’nin medya lideri Mücahit Şeyh Ebu Revaha Hişam’ın (Allah kendisine rahmet etsin) İslami Mağrib’teki çok sayıda çatışmaya ve savaşa katıldıktan ve de El Endülüs Medya Kurumunu idare ettikten sonra irtihali ile derin bir üzüntüye boğulduk. O (Allah kendisinden kabul buyursun) cihadi medyada yeni bir safhanın temsilcisi oldu ve beraberindeki kardeşleriyle birlikte bu alanda kaliteli bir geçişe etki etti.

Onu kaybetmekle acı çeksek, irtihali bize ağır gelse de tesellimiz bunun kahramanların yolu ve savaş meydanlarının aslanlarının sonunun böyle olmasıdır. Onun açısından ise, zaten umduğunu elde etti. Allahım! Onu Cennete kabul et. Düşmanlarına gelecek olursak; Allah, onlara zarar verecek diğer bazı kimseleri hayatta tutmuştur ki bu kişilerin öldürülmesi düşmanlarına bir yarar sağlamaz ve onlar alıkonulma ile engellenmezler.

Ümmetimize bu süvarisinin irtihali nedeniyle taziyede bulunur ve kendilerini tebrik ederken kalbimiz de Allah’ın nusreti ve sözünün kesinliği ile mutmaindir. O halde huzur ve sevinç içinde uyu, zira Allah’ın zaferi yakındır.

Allah, Şeyh Mücahit Ebu Revaha El Kusantini ve cihat sahalarındaki kendisinden önceki kardeşlerine rahmet etsin.

“Allah, emrinde galib olandır, ancak insanların çoğu bilmezler.” [Yusuf 21]

Peygamberimiz Muhammed’e, ailesine ve sahabesine selatu selam olsun.”

Küresel İslami Medya Cephesi

Genel Komutanlığı

Fetih Medya


Kaynak: Asyanın Sesi / Sorumluluk kaynağa aittir.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.