Kushner: Yüzyılın Anlaşması’nın ikinci adımı bir hafta sonra açıklanacak

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Temmuz 2019 | Perşembe 13:31

Trump’ın Abbas’la uygun bir vakitte görüşmeye hazır olduğunu belirtenKushner: Yüzyılın anlaşması’nın ikinci adımı bir hafta sonra açıklanacak.

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner, Yüzyılın Anlaşması’nın ikinci adımının önümüzdeki hafta açıklanacağını söyledi.

Kushner, Bahreyn Çalıştayı’nda bölgenin ekonomik geleceğiyle ilgili genel hatları sunduklarını ve önümüzdeki hafta Bahreyn Çalıştayı sonrası atılacak adımları açıklayacaklarını ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’a hayran olduğunu öne süren Kushner, Trump’ın Abbas’ı uygun bir vakitte Amerikan barış planına eklemek istediğini belirtti.

Kushner, ABD Başkanı’nın Amerikan barış planını uygun bir vakitte Filistin Yönetimi Başkanı’yla görüşmeye hazır olduğunu kaydetti.

Filistinlilere ve İsraillilere barış ve refah içinde yaşamaları için mantıklı çözümler sunmak amacıyla dikkatle hareket ettiklerini iddia eden Kushner, Filistinlilerin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunacak sağlam bir yaklaşım ortaya koymaya çalıştıklarını söyledi.

Amerikan yönetimi Trump’ın başkanlık koltuğuna oturduğu 2017 yılının başından bu yana Filistinlilerin işgal rejimine daha çok taviz verdiği, Kudüs kentinden ve mültecilerin dönüş hakkından vazgeçtiği bir plan üzerinde çalışıyor.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.