Lieberman: Askerlik hizmetini herkes için zorunlu hale getireceğiz

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Eylül 2017 | Cuma 19:14

İşgal rejimi savaş bakanı Avigdor Lieberman, dindar Yahudiler ve Araplar dahil 18 yaşını dolduran her gencin işgal ordusunda zorunlu askerlik yapması için yasa tasarısı hazırlama niyetinde olduğunu açıkladı.
Lieberman, askerlik hizmetinden kaçanların bunun bedelini ödeyeceklerini bilmeleri ve bunun herkes için geçerli olması gerektiğini ifade etti.
İsrailli bakan, “Askerlik hizmetini yerine getirme ya da sabıka kaydı ve ödeneklerden mahrum kalma arasında seçim yapmalılar” dedi.
Yahudi yılbaşı münasebetiyle partisinin düzenlediği törende konuşan Lieberman, konuşmasında şunları söyledi: “Herkesin askerlik görevini yerine getirmesi gerek. Dindarların da, diğerlerinin de, Hıristiyanların da, Müslümanların da. 18 yaşını dolduran her genç askeri veya vatani görevini yerine getirmeli.”
Hiç kimsenin çıkıp Arapların orduda görevlendirilemeyeceğini söylememesini isteyen Lieberman, Arapların da askerlik hizmetini yerine getirebileceklerini öne sürdü.
Lieberman, konuyu Yahudi bayram günlerinden sonra gündeme getireceklerini ve görüşlerini güçlü bir şekilde savunacaklarını söyledi.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.