Macron’un akıl hocasından dikkat çeken Türkiye açıklaması: NATO öldü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ekim 2019 | Pazar 09:03

Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterrand’ın danışmanlarından ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “akıl hocası” olarak bilinen Fransız Ekonomist Jacques Attali, Türkiye’nin Suriye’ye yönelik Barış Pınarı Harekatı nedeniyle “NATO öldü, Avrupa olarak yalnızız” değerlendirmesinde bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un politikalarını geliştirirken etkilendiği uzmanlardan biri olan Ekonomist Jacques Attali, Türkiye’nin diğer NATO üyesi ülkelerin onayı olmadan Rus silahları alması ve bağımsız bir şekilde Suriye’de Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmasını gerekçe göstererek NATO’nun “öldüğü” yorumunu yaptı.

Fetih Medya

Fransa Devlet Televizyonu France Info’da katıldığı bir programda konuşan Attali, “NATO üyesi bir güç olan Türkiye diğer üyelerin onayı olmadan Rus silahları alarak tamamen özgür bir şekilde savaşmaya karar verdiğine göre NATO öldü. Türkiye bunu gerçekleştirdi, kimse tepki göstermedi ve Amerika Birleşik Devletleri onu engellemek için hiçbir şey yapmadı” ifadelerini kullandı.

Attali konuşmasında, “Eğer NATO öldüyse ve ABD artık bizi savunmuyorsa, Avrupalılara kendilerini korumak için birleşmekten başka yapacak bir şey kalmadı” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: EURONEWS

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.