Makdisi’den Tahrir-u Şam’a nasihat yazısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Eylül 2017 | Cuma 02:05

Ürdünlü İlim adamı Ebu Muhammed El-Makdisi “Tahriru Şam’a Nasihat” adında bir yazı yayınladı. Yazıyı ilginize sunuyoruz:

“Herhangi bir zamanda itilaf hükümetinin altında yer almaya çağıran kim olursa olsun, o kişi bizim yanımızda kendisine itibar edilmeyen, adaleti düşmüş, kendisine güvenilmeyen ve sözü doğrulanmayan bir kişidir.

Velakin şuan Heyet Tahriru Şam’ı düşürebilmek için çok çirkin sinsi ve vahşi bir saldırı cereyan etmektedir. Bu tecrübelerden öğrenip hataları tekrar etmeyenler için bir ibrettir.

Sadık olan kardeşlerinize dönün ve onlara yaklaşın. Onlarla sizin aranızda olan sertliği eritin. Onları Allah’a itaatte razı edin.

Özellikle sizlerin, bugün sizleri zan altında bırakan başı boşlara yaklaştığınızda sizden kaçan faziletlilere ya da sizden uzaklaştırılanlara yaklaşın.

Beraatleri sabit olan Mazlum Mücahidlerden evlerine baskın yapıp da tutukladıklarınızı serbest bırakın. Ve benzerleri gibi olanlara karşı yapılan emni hamleleri durdurun. Zulmü kaldırın ve size en yakın olan insanlarla aranızı bozmaya çalışanlarla kordineli olmayın.

Umulurki Allah düşmanın size verdiği sıkıntıyı durdurur ve başınızdaki belayı kaldırır.

Sözü uzatmayacağız. Size isabet eden herşey bizi üzer. Başınıza gelebilecek kötü şeylerden ötür endişeliyiz. Size gelebilecek sıkıntılardan dolayı sevinmekten Allah’a sığınırız. Allah halinizi düzeltsin.”

07/09/2017
Ebu Muhammed El Makdisi
Çeviren: Ebu Haris

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.