Meclis’te olağanüstü toplantı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Eylül 2017 | Cumartesi 22:31

TBMM Genel Kurulu, Irak ve Suriye tezkeresini görüşmek üzere olağanüstü toplandı.

TBMM Genel Kurulu, Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresini görüşmek üzere olağanüstü toplandı.

Irak ve Suriye tezkeresi, Başbakan Binali Yıldırım’ın imzasıyla TBMM Başkanlığına gönderilmişti. Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasını öngören tezkere, Genel Kurul’daki oturumda oylanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugünkü oturumu Meclis’ten takip ediyor. Oturumun açış konuşmasını TBMM Başkanı İsmail Kahraman yapıyor.

Genel Kurul’da Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yer alıyor.

Meclis’te bugün aynı zamanda bir ilk yaşandı. İlk kez Meclis başkanı bugün frag ile değil kravatla Meclis’in açılışını yaptı.

Fetih Medya

Savunma Bakanı Nurettin Canikli:

Terör örgütü PKK/PYD sınır hattında bir devlet kurma peşinde, müttefikimiz ABD de teröre destek veriyor. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Fırat Kalkanı Harekatı yapılmasaydı bu topraklar DAEŞ’in elinde kalacaktı. Milli güvenliğimizi tehdit eden riskler karşısında sınır ötesi harekat yetkisine ihtiyaç var.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.