Mescid-i Aksa’ya yine baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ocak 2018 | Perşembe 16:18

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında ​Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Onlarda Yahudi yerleşimci bu sabah (25 Ocak Perşembe) Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlerken, yerleşimcilerden birinin Er-Rahme Kapısı’nın karşısında ayin yaptığı bildirildi.

“Heykel Örgütleri Birliği” Yahudi yerleşimcilere bugün Mescid-i Aksa’ya kalabalık bir şekilde baskın düzenleme çağrısında bulunmuştu.

Heykel Örgütleri Birliği tarafından dün yayınlanan bildiride, baskının geçen hafta Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen ve ayin yapmak isteyen bir grup yerleşimcinin Müslümanlar ve Mescid-i Aksa bekçilerince kovulmalarına cevap niteliğinde olacağı öne sürüldü.

Bildiride, bugünkü baskın sırasında Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda açıkça ayin yapmaları talep edildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Kaynak: Fiem

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.