Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Yapılmış en çağdaş müfredat

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Eylül 2017 | Çarşamba 14:02

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredata ilişkin, ‘Kesinlikle eskisinden daha iyi olacak. Yapılmış en demokratik en bilimsel en çağdaş müfredat’ dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Sivas Gürün’de katıldığı programda, yeni müfredata ilişkin, ‘Kesinlikle eskisinden daha iyi olacak. Yapılmış en demokratik en bilimsel en çağdaş müfredat.’ ifadelerinde bulundu.

Yılmaz, ‘Uluslararası toplumda Türkiye’yi güçlü kılacak, Türk milletini müstesna yere getirecek en büyük değerimiz birlik ve beraberliğimiz, bu büyük millet, asil, cesur ve kahraman millet.’ şeklinde konuştu.

Yılmaz, darbe girişimine rağmen 2017 yılında Türkiye’nin büyüme oranının yüzde 5’in üzerine çıkacağını kaydetti.

Bakan Yılmaz, Türkiye’nin iyi yolda gittiğini, yoksullukla ve cehaletle mücadelede eğitimin önemli payının olduğunu belirterek, şu şekilde konuştu:

‘Merkezi hükümet bütçesinin yüzde 20’sini eğitime ayırdık. 2002’de biz geldiğimizde merkezi hükümet bütçesinden eğitime ayrılan pay yüzde 10’du, yani 11 milyar lira ayrılıyordu. Şimdi 122 milyar ayırıyoruz, bütçenin yüzde 20’sine tekabül ediyor. Ne yaptık bunlarla? Yeni yeni derslikler, yeni yeni okullar yaptık. Birçok yere bakıyoruz saray gibi okullarımız var. Saray gibi okullar yapıyoruz. Niçin? Daha kaliteli eğitim vermek için. Türkiye’de derslik başına düşen öğrenci sayısını 36’dan 24’e düşürdük. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı da önemlidir. 28’lerden 17’ye düşürdük. 300 binin üzerinde derslik yaptık, 580 binin üzerinde öğretmen ataması gerçekleştirdik, daha kaliteli eğitim olsun diye. Fatih Projesi’ni başlattık.’

Daha kaliteli eğitim alınsın diye müfredatı değiştirdiklerini dile getiren Yılmaz, ‘Kesinlikle eskisinden daha iyi olacak. Yapılmış en demokratik, en bilimsel, en çağdaş müfredat. İstiyoruz ki evlatlarımız daha iyi yetişsin.’ dedi.


İktibas: İslami Analiz

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.
Anahtar Kelime: , , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.