Modi’den Türkiye ve Erdoğan açıklaması

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Haziran 2019 | Cumartesi 20:25

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, “Hindistan, Türkiye’nin, ilişkilerimizin zamanla test edildiği değerli bir dost olduğunu düşünüyor.” ifadesini kullandı.

Modi, Twitter hesabında G20 Liderler Zirvesi çerçevesinde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ikili görüşmeye ilişkin paylaşımda bulundu.

Hindistan Başbakanı Modi, görüşmenin ardından yaptığı paylaşımda, Erdoğan ile Hindistan-Türkiye arasında ticaret başta olmak üzere, çeşitli iş birliği alanlarını ve bu alanları nasıl geliştirebileceklerini ele aldıklarını belirtti.
Fetih Medya

Modi, “Erdoğan ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Hindistan, Türkiye’nin, ilişkilerimizin zamanla test edildiği değerli bir dost olduğunu düşünüyor.” değerlendirmesini yaptı.

Hindistan yerel basınında çıkan haberlerde Modi-Erdoğan görüşmesinde ticari ilişkiler, savunma iş birliği ve terörle mücadele gibi konuların masaya yatırıldığı kaydedildi.

Görüşme, Hindistan’da geçen aylarda 7 aşamalı yapılan genel seçimlerde yeniden iktidara gelen Modi’nin ikinci dönem başbakanlığında iki lider arasındaki ilk buluşma oldu.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.